Berkshire Hockey Umpires Association

Fixtures and Appointments Report
Appointments and Fixtures, for the Future Only, for Both Men and Women

Indoor events are in blue

.

Appointments that have changed are shown with the person's name struck out. Reserves are shown underlined.
Appointments from other Associations are shown in grey.

Where the venue is underlined, click on the venue to open a new page with a map.

Wednesday 27th September 2017
Women - Berkshire Schools Tournament - U16
11:00Berkshire Schools v Berkshire Schools @ Bradfield CollegeBHUASteve Curnock, Graeme Dow, Neil Holdstock, Kevin O'Linn,
Martyn Shuttler (umpires)
Thursday 28th September 2017
Women - Berkshire Schools
16:45Bradfield College v Beaconsfield High School @ Bradfield CollegeBHUAChad Bosman, Kevin O'Linn (umpires)
Saturday 30th September 2017
Men - South Premier Division One
12:30Milton Keynes v Winchester @ Woughton Playing FieldsKeith Duffy (umpire), John Downer (umpire)
Men - South Premier Division Two
15:00Guildford v Bournemouth @ Broadwater SchoolGraeme Cooke (umpire), Huw Richards (umpire)
14:30Staines v Tunbridge Wells @ Staines H.C.Alexander Nelson (umpire)
Women - Investec Conference West
12:00Gloucester City v Trojans @ St. Peters RC SchoolRick Goddard (umpire)
Women - South Premier Division One
13:15Maidenhead v Brighton & Hove @ Altwood SchoolRuth Busse (umpire), Steve Curnock (umpire)
12:30Oxford University v Tulse Hill & Dulwich @ Iffley RoadChristopher O'Hagan (umpire)
Women - South Premier Division Two
15:00Hampstead & Westminster 2 v Surbiton 3 @ Whitefield SchoolAshley Hurden (umpire)
13:30Havant v Banbury @ Havant CollegeGeorgina Kenworthy-Brown (umpire)
14:30PHC Chiswick v East Grinstead 2 @ Liverpool Victoria Sports GroundJim Chadbourne (umpire)
13:00Woking v London Wayfarers @ Goldsworth ParkMichael Dillow (umpire)
Men - MBBO Regional 2
14:00Newbury & Thatcham v South Berkshire @ Henwick WorthyBHUASimon Milford, Mark Sayers (umpires)
Men - MBBO Cross Over
13:30Reading 3 v Reading 4 @ Berkshire S&S Club - Pitch 2Umpires not provided by Berkshire HUA
Men - MBBO Division 1
13:30Sonning 2 v Harrow @ Berkshire Sports and Social ClubBHUAAngela Bowler, Geoff Riley (umpires) David James (umpire coach)
Men - London League Premier Division
15:00Reading 2 v Bromley and Beckenham 2 @ Reading Cricket & Hockey ClubBHUAGeoff Riley, Martyn Shuttler (umpires)
Women - South Premier Division 3A
13:30Henley v Milton Keynes @ Henley Hockey ClubJointKim O'Leary, Michelle Richards (umpires)
10:30Oxford Hawks 2 v Eastcote @ BRN TopJointJames Bartrip, Mike Vince (umpires) Andy Stalker (umpire coach)
12:00Sonning v Southgate 2 @ Berkshire Sports and Social ClubJointAngela Bowler, Dawn Collis (umpires)
11:40Wycombe v Reading 3 @ Cressex AstroturfJointKevin O'Linn, Stephen Smyth (umpires)
Women - Trysports Premier 1
11:30Amersham and Chalfont v Oxford University 2 @ Amersham and Wycombe CollegeJointAndy Gwinn, David Lumsden, Christopher Proudfoot (umpires)
14:30Oxford 3 v Marlow 2 @ Oxford Brookes AstroturfJointJerry Unsworth, Andy Warne (umpires)
14:00Oxford Hawks 3 v Wycombe 2 @ BRN TopJointLes Cooke, Dave Settle (umpires)
10:30Slough 2 v South Berkshire @ Slough HCJointJoe Daniel, Dawn Tucker, Huw Richards (umpires) Huw Richards (umpire coach)
15:00Sonning 2 v Oxford 2 @ Berkshire Sports and Social ClubJointJackie Cobner, Conrad Hall, Nicholas Wooldridge (umpires)
14:45Wallingford v Maidenhead 2 @ Wallingford Sports ParkJointJacqui Barlow, Christopher Proudfoot, Agnes Carlisle (umpires)
Women - Trysports Premier 2
15:30Newbury & Thatcham v Henley 2 @ Henwick WorthyJointSimon Milford, Mark Sayers (umpires)
10:00Oxford Hawks 4 v Banbury 2 @ BRN NearJointFrancesca Harvey, Tony Huntley, Hils Farrar-Hockley, Laurence Kimberley (umpires)
11:30Phoenix and Ranelagh v Wallingford 2 @ Reading UniversityJointMel Atkinson, Chris Manning (umpires)
12:00South Berkshire 2 v Aylesbury @ Birch Hill Recreation GroundJointRichard Higginson, Nicholas Wooldridge, Jackie Cobner (umpires)
13:00Thame v Amersham and Chalfont 2 @ Thame Leisure CentreJointCharlie Baggs, Paul Hogben (umpires)
12:30Witney 2 v Reading Rockets @ Wood Green SchoolJointClive Briant, Michael Corran (umpires)
Sunday 1st October 2017
Men - Conference West
14:00Havant v University of BirminghamAndy Stalker (umpire coach)
Monday 2nd October 2017
Women - Berkshire Schools Tournament - U14
11:00Berkshire Schools v Berkshire Schools @ Bradfield College
11:00Berkshire Schools v Berkshire Schools @ Wellington College
Thursday 5th October 2017
Women - Berkshire Schools Indoor Tournament - U16
13:00Berkshire Schools v Berkshire Schools @ Kendrick SchoolBHUAAlexander Nelson, Kevin O'Linn (umpires)
Saturday 7th October 2017
Men - South Premier Division One
11:45Henley v Horsham @ Reading RoadKeith Duffy (umpire)
13:00Old Cranleighans v Bromley & Beckenham @ Old Cranleighans HCJohn Downer (umpire)
11:00Oxford Hawks v London Edwardians @ Banbury Road Sports GroundAndy Stalker (umpire coach)
Men - South Premier Division Two
13:15London Academicals v Banbury @ City of London AcademyGraeme Cooke (umpire)
13:30West Hampstead v Guildford @ Whitefield SchoolKaren Daffey (assessor)
Women - Investec Conference East
17:00Sevenoaks v Barnes @ Holly Bush Lane Recreation GroundRick Goddard (umpire)
Women - South Premier Division One
13:30Teddington v Maidenhead @ Teddington School, Broom RoadChristopher O'Hagan (umpire)
12:30Tulse Hill & Dulwich v Basingstoke @ Dulwich CollegeRuth Busse (umpire), Steve Curnock (umpire)
Women - South Premier Division Two
11:00Banbury v Woking @ North Oxfordshire Academy (formerly Drayton School)Michael Dillow (umpire), Liz Spencer (umpire)
12:00Buckingham 2 v Spencer @ Stowe SchoolJim Chadbourne (umpire)
13:00East Grinstead 2 v Havant @ East Grinstead Hockey & Sports ClubMark Cumming (umpire), Andrew Mansfield (umpire)
12:00London Wayfarers v Witney @ Battersea ParkAshley Hurden (umpire)
12:30Surbiton 3 v PHC Chiswick @ Surbiton HC, Hinchley WoodJames Bartrip (umpire), Georgina Kenworthy-Brown (umpire)
Men - MBBO Regional 1
13:15Maidenhead v Eastcote @ Altwood SchoolBHUAHuw Richards, Martyn Shuttler (umpires)
Men - MBBO Regional 2
12:00Sonning v Witney @ Berkshire Sports and Social ClubBHUADavid Lumsden, Mark Sayers (umpires)
13:30South Berkshire v Aylesbury @ Cantley Playing FieldsBHUASimon Milford (umpire)
Men - MBBO Division 1
10:30Newbury & Thatcham 2 v Ramgarhia @ Henwick WorthyBHUAJames R Haworth, Huw Richards (umpires)
11:30Phoenix and Ranelagh v OMT 2 @ Reading UniversityUmpires not provided by Berkshire HUA
15:00Reading 4 v Wycombe 2 @ Berkshire S&S Club - Pitch 2BHUAChad Bosman, Mark Sayers (umpires)
Men - London League Division 2
16:10Oxford University 3 v Bromley and Beckenham 3 @ Iffley Road
Women - South Premier Division 3A
13:30Henley v Sonning @ Henley Hockey ClubJointFrancesca Harvey, Kevin O'Linn (umpires)
13:30Marlow v Milton Keynes @ Marlow Sports ClubJointLes Cooke, James R Haworth (umpires)
13:00Oxford v Hampstead and Westminster 3 @ Oxford Brookes AstroturfJointPaul Berry, Andy Gwinn (umpires)
13:00Reading 3 v West Hampstead @ Reading Cricket & Hockey ClubJointIan Martin, Jerry Unsworth (umpires)
Women - Trysports Premier 1
11:30Amersham and Chalfont v Oxford Hawks 3 @ Amersham and Wycombe CollegeJointTony Huntley, Michelle Richards, Hils Farrar-Hockley (umpires)
11:30Maidenhead 2 v Oxford University 2 @ Altwood SchoolJointDawn Collis, Laurence Kimberley (umpires)
11:45Marlow 2 v Slough 2 @ Marlow Sports ClubJointMel Atkinson, Chad Bosman (umpires)
11:30Oxford 2 v Oxford 3 @ Oxford Brookes AstroturfJointJacqui Barlow, Ben Campion (umpires)
12:00South Berkshire v Wallingford @ Cantley Playing FieldsJointSimon Milford, Dawn Tucker (umpires)
11:40Wycombe 2 v Sonning 2 @ Cressex AstroturfJointAngela Bowler, Nicholas Wooldridge (umpires)
Women - Trysports Premier 2
11:30Aylesbury v Witney 2 @ Aylesbury Vale AcademyJointRob McCulloch, Mike Vince (umpires)
14:00Banbury 2 v Henley 2 @ North Oxfordshire AcademyJointTim Dudgeon, Richard Bennett (umpires)
15:00Newbury & Thatcham v South Berkshire 2 @ Henwick WorthyJointJohn Gott (umpire)
14:00Oxford Hawks 4 v Amersham and Chalfont 2 @ BRN NearJointClive Briant, Dave Settle (umpires)
10:00Reading Rockets v Phoenix and Ranelagh @ Reading Cricket & Hockey ClubJointChris Manning, Stephen Ridley (umpires)
14:45Wallingford 2 v Thame @ Wallingford Sports ParkJointKaren McKinnon, Andy Warne (umpires)
Sunday 8th October 2017
Women - EH Competitions - Tier 2
Henley v Sonning
Oxford v Havant
Oxford 2 v Loughborough Students 3
Monday 9th October 2017
Women - Berkshire Schools Indoor Tournament - U18
13:00Berkshire Schools v Berkshire Schools @ Wellington CollegeBHUAGraeme Cooke, Alexander Nelson, Kevin O'Linn (umpires)
Wednesday 11th October 2017
Men - BUCS
15:30Oxford Brookes Uni v Bristol 1 @ Oxford Brookes Astroturf
14:00Oxford Brookes Uni 2 v Nottingham Trent 3 @ Oxford Brookes Astroturf
12:30Oxford Brookes Uni 4 v Nottingham Trent 4 @ Oxford Brookes Astroturf
13:10Oxford University 3 v Nottingham Trent 2 @ Iffley Road
Women - BUCS
17:00Oxford Brookes Uni 4 v Worcester 2 @ Oxford Brookes Astroturf
16:30Oxford University v Bristol 1 @ Iffley Road
14:50Oxford University 2 v Loughborough 5 @ Iffley Road
Thursday 12th October 2017
Women - Berkshire Schools Tournament - U14 Finals
16:00Berkshire Schools v Berkshire Schools @ St Mary's SchoolBHUARichard Bartlett, Richard Higginson, Mark Sayers (umpires)
Saturday 14th October 2017
Men - South Premier Division One
14:30Oxford University v Henley @ Iffley RoadAndy Stalker (umpire coach), John Downer (umpire)
Men - South Premier Division Two
12:30Banbury v Wycombe @ North Oxfordshire Academy (formerly Drayton School)Alexander Nelson (umpire), Huw Richards (umpire)
13:30Trojans v Tulse Hill & Dulwich @ Trojans HCRichard Bartlett (umpire)
Men - South Reserves
Graeme Cooke (umpire)
Women - Investec Conference West
12:00Olton & West Warwickshire v Isca University @ Olton & West Warwicks ClubEllen Schallig (umpire)
Women - South Premier Division One
13:30Horsham v Teddington @ Christ's Hospital SchoolSteve Curnock (umpire)
14:30Surbiton 2 v Staines @ Surbiton HC, Hinchley WoodChristopher O'Hagan (umpire)
Women - South Premier Division Two
13:30Hampstead & Westminster 2 v Spencer @ Paddington Recreation GroundAshley Hurden (umpire)
13:30Havant v Surbiton 3 @ Havant CollegeLiz Spencer (umpire)
12:00London Wayfarers v Buckingham 2 @ Battersea ParkRuth Busse (umpire), Michael Dillow (umpire)
14:30PHC Chiswick v Trojans 2 @ Liverpool Victoria Sports GroundJim Chadbourne (umpire)
14:00Witney v Banbury @ Wood Green SchoolMark Cumming (umpire), Georgina Kenworthy-Brown (umpire)
Women - South Reserves
James Bartrip (umpire)
Men - MBBO Regional 2
15:30Newbury & Thatcham v Oxford Hawks 3 @ Henwick WorthyBHUASimon Milford, Stephen Ridley (umpires)
12:00South Berkshire v Banbury 2 @ Cantley Playing FieldsBHUADavid Lumsden, Simon Milford (umpires)
Men - MBBO Division 1
11:30Reading 4 v Harrow @ Berkshire S&S Club - Pitch 2BHUAGraeme Cooke, Mark Sayers (umpires)
12:00Sonning 2 v Staines 2 @ Berkshire Sports and Social ClubBHUADawn Collis, Martyn Shuttler (umpires)
Men - London League Premier Division
14:30Reading 2 v Surbiton 2 @ Reading Cricket & Hockey ClubBHUAGraeme Cooke, Martyn Shuttler (umpires)
Men - London League Division 1
16:20Oxford University 2 v Tulse Hill & Dulwich 2 @ Iffley Road
Women - South Premier Division 3A
11:45Marlow v Henley @ Marlow Sports ClubJointJackie Cobner, Kevin O'Linn (umpires)
10:30Milton Keynes v Oxford @ Woughton Playing FieldsJointPaul Berry, Dave Settle (umpires)
12:00Oxford Hawks 2 v Sonning @ BRN NearJointClive Briant, Tim Dudgeon (umpires)
11:40Wycombe v Southgate 2 @ Cressex AstroturfJointMichael Corran, Stephen Smyth (umpires)
Women - Trysports Premier 1
11:30Maidenhead 2 v Amersham and Chalfont @ Altwood SchoolJointChris Manning, Ian Martin (umpires)
11:30Oxford 3 v Wycombe 2 @ Oxford Brookes AstroturfJointLes Cooke, Jerry Unsworth (umpires)
12:30Oxford University 2 v South Berkshire @ Iffley RoadJointPaul Hogben, Andy Stalker (umpires)
10:30Slough 2 v Oxford 2 @ Slough HCJointMel Atkinson, Rik Temmink (umpires)
13:30Sonning 2 v Oxford Hawks 3 @ Berkshire Sports and Social ClubJointGraeme Dow, Mark Sayers (umpires)
14:45Wallingford v Marlow 2 @ Wallingford Sports ParkJointJoe Daniel, Karen McKinnon (umpires)
Women - Trysports Premier 2
11:00Banbury 2 v Newbury & Thatcham @ North Oxfordshire AcademyJointAndy Gwinn, Tony Huntley, Hils Farrar-Hockley (umpires)
11:45Henley 2 v Amersham and Chalfont 2 @ Henley Hockey ClubJointMichelle Richards, Angela Bowler (umpires)
10:30Oxford Hawks 4 v Wallingford 2 @ BRN NearJointChad Bosman, Clive Briant (umpires)
13:00Phoenix and Ranelagh v Aylesbury @ Reading UniversityJointJonathan Crowther, Nicholas Wooldridge (umpires)
13:00Thame v Reading Rockets @ Thame Leisure CentreJointJacqui Barlow, Christopher Proudfoot (umpires)
11:00Witney 2 v South Berkshire 2 @ Wood Green SchoolJointGeorgina Kenworthy-Brown, Paul Summers (umpires)
Sunday 15th October 2017
Men - Conference East
14:00West Herts v Southgate @ New FieldAndy Stalker (assessor)
Wednesday 18th October 2017
Men - BUCS
14:00Oxford Brookes Uni 4 v Nottingham 6 @ Oxford Brookes Astroturf
16:30Oxford University 2 v Oxford Brookes 2 @ Iffley Road
Women - BUCS
17:00Oxford Brookes Uni v Portsmouth 1 @ Oxford Brookes Astroturf
15:30Oxford Brookes Uni 2 v Nottingham 6 @ Oxford Brookes Astroturf
12:30Oxford Brookes Uni 3 v Lincoln 1 @ Oxford Brookes Astroturf
14:50Oxford University 3 v Cambridge 2 @ Iffley Road
Saturday 21st October 2017
Men - South Premier Division One
15:30Indian Gymkhana v Spencer @ Indian Gymkhana H.C.Keith Duffy (umpire)
10:30London Wayfarers v Bromley & Beckenham @ Battersea ParkJohn Downer (umpire)
14:00Winchester v Horsham @ Kings SchoolGraeme Cooke (umpire)
Men - South Premier Division Two
13:15Bournemouth v Blackheath and Elthamians @ Chapel Gate (Near Airport)Huw Richards (umpire)
13:15London Academicals v Staines @ City of London AcademyAlexander Nelson (umpire)
13:30West Hampstead v Purley Walcountians @ Whitefield SchoolAndrew Mansfield (umpire)
Men - South Reserves
Richard Bartlett (umpire)
Women - Investec Conference East
14:00Wimbledon v Bedford @ Kings College SchoolRick Goddard (umpire)
Women - Investec Conference North
12:30Sutton Coldfield v Brooklands Poynton @ Wyndley Leisure CentreEllen Schallig (umpire)
Women - South Premier Division One
14:00Epsom v Basingstoke @ Therfield SchoolSteve Curnock (umpire)
11:00Tulse Hill & Dulwich v Surbiton 2 @ Dulwich CollegeRuth Busse (umpire)
15:30Wimbledon 1A v Horsham @ Kings College SchoolChristopher O'Hagan (umpire)
Women - South Premier Division Two
11:00Banbury v London Wayfarers @ North Oxfordshire Academy (formerly Drayton School)Liz Spencer (umpire)
11:45Buckingham 2 v Hampstead & Westminster 2 @ Stowe SchoolJim Chadbourne (umpire)
13:30East Grinstead 2 v Witney @ East Grinstead Hockey & Sports ClubGeorgina Kenworthy-Brown (umpire)
13:30Spencer v PHC Chiswick @ Spencer HCMichael Dillow (umpire)
11:30Surbiton 3 v Woking @ Surbiton HC, Hinchley WoodJames Bartrip (umpire), Ashley Hurden (umpire),
Karen Daffey (assessor)
10:00Trojans 2 v Havant @ Trojans HCMark Cumming (umpire)
Men - MBBO Regional 1
13:15Maidenhead v Amersham and Chalfont @ Altwood School
Men - MBBO Regional 2
11:30Reading 3 v Oxford 2 @ Reading Cricket & Hockey ClubBHUASimon Milford (umpire)
12:00Sonning v Tring @ Berkshire Sports and Social ClubBHUARichard Bartlett, Alys Richards (umpires)
Men - MBBO Division 1
13:30Newbury & Thatcham 2 v Henley 2 @ Henwick WorthyBHUAJames R Haworth, David Lumsden (umpires)
11:30Phoenix and Ranelagh v Sonning 2 @ Reading UniversityBHUALaurence Kimberley, Mark Sayers (umpires)
Men - London League Premier Division
13:00Reading 2 v Teddington 2 @ Reading Cricket & Hockey ClubBHUASimon Milford (umpire)
Men - London League Division 1
16:20Oxford University 2 v Old Georgians 2 @ Iffley Road
Men - London League Division 2
14:30Oxford University 3 v London Wayfarers Vikings @ Iffley Road
Women - South Premier Division 3A
11:45Henley v Oxford Hawks 2 @ Henley Hockey ClubJointTim Dudgeon, Chris Manning, Mark McCree (umpires)
13:00Oxford v Marlow @ Oxford Brookes AstroturfJointPaul Berry, Les Cooke (umpires)
14:30Reading 3 v Milton Keynes @ Reading Cricket & Hockey ClubJointGraeme Dow, Sarah Wood, Mark Sayers (umpires)
10:30Sonning v Wycombe @ Berkshire Sports and Social ClubJointRichard Bartlett, Alys Richards (umpires)
Women - Trysports Premier 1
11:30Amersham and Chalfont v Sonning 2 @ Amersham and Wycombe CollegeJointChris Manning, Kevin O'Linn (umpires)
11:45Marlow 2 v Oxford University 2 @ Marlow Sports ClubJointCharlie Baggs, Richard Bennett (umpires)
11:30Oxford 2 v Wallingford @ Oxford Brookes AstroturfJointBen Campion, Adrian Higgins (umpires)
10:00Oxford Hawks 3 v Oxford 3 @ BRN NearJointPaul Hogben, Jerry Unsworth (umpires)
12:00South Berkshire v Maidenhead 2 @ Cantley Playing FieldsJointDawn Collis, Dawn Tucker (umpires)
11:40Wycombe 2 v Slough 2 @ Cressex AstroturfJointJoe Daniel, Tony Huntley, Hils Farrar-Hockley (umpires)
Women - Trysports Premier 2
10:00Amersham and Chalfont 2 v Banbury 2 @ Amersham and Wycombe CollegeJointAngela Bowler, Andy Gwinn (umpires)
11:30Aylesbury v Thame @ Aylesbury Vale AcademyJointDave Settle, Stephen Smyth (umpires)
15:00Newbury & Thatcham v Witney 2 @ Henwick WorthyJointFrancesca Harvey, Jamie Haworth (umpires)
12:00Reading Rockets v Oxford Hawks 4 @ Berkshire S&S Club - Pitch 2JointChad Bosman, Jackie Cobner (umpires)
13:30South Berkshire 2 v Phoenix and Ranelagh @ Cantley Playing FieldsJointKim O'Leary, Stephen Ridley, Dawn Tucker (umpires)
14:45Wallingford 2 v Henley 2 @ Wallingford Sports ParkJointConrad Hall, Karen McKinnon (umpires)
Wednesday 25th October 2017
Men - BUCS
15:30Oxford Brookes Uni v Reading 1 @ Oxford Brookes Astroturf
14:00Oxford Brookes Uni 3 v Cambridge 2 @ Oxford Brookes Astroturf
16:30Oxford University v Cambridge 1 @ Iffley Road
Women - BUCS
14:50Oxford University v Cambridge 1 @ Iffley Road
13:10Oxford University 3 v Nottingham 3 @ Iffley Road
Saturday 28th October 2017
Men - South Premier Division One
14:00Oxford Hawks v Indian Gymkhana @ Banbury Road Sports GroundJohn Downer (umpire)
14:30Oxford University v Winchester @ Iffley RoadKeith Duffy (umpire)
Men - South Premier Division Two
15:00Guildford v Tulse Hill & Dulwich @ Broadwater SchoolGraeme Cooke (umpire)
14:30Staines v Wycombe @ Staines H.C.Andrew Mansfield (umpire)
13:30Trojans v Banbury @ Trojans HCHuw Richards (umpire)
Women - Investec Conference East
15:30Cambridge City v Hampstead & Westminster @ Wilberforce Road Sports GroundRick Goddard (umpire)
Women - Investec Conference West
12:00Oxford Hawks v Stourport @ Banbury Road Sports GroundEllen Schallig (umpire)
Men - MBBO Regional 2
12:30Newbury & Thatcham v Sonning @ Henwick WorthyBHUARichard Bartlett, Martyn Shuttler (umpires)
12:00South Berkshire v British Airways @ Cantley Playing FieldsBHUARichard Higginson, David Lumsden (umpires)
Men - MBBO Division 1
13:00Reading 4 v Staines 2 @ Reading Cricket & Hockey ClubBHUAAlys Richards, Stephen Ridley (umpires)
10:30Sonning 2 v Newbury & Thatcham 2 @ Berkshire Sports and Social ClubBHUAKevin O'Linn, Nicholas Wooldridge (umpires)
Women - Trysports Premier 1
12:30Oxford University 2 v Wallingford @ Iffley RoadJointCharlie Baggs, Paul Hogben (umpires)
Sunday 29th October 2017
Men - Conference East
14:00West Herts v Richmond @ New FieldAndy Stalker (umpire coach)
Men - London League Division 2
12:30Oxford University 3 v Hampstead and Westminster 5 @ Iffley Road
Wednesday 1st November 2017
Men - BUCS
14:30Oxford Brookes Uni 4 v Anglia Ruskin 1 @ Oxford Brookes Astroturf
16:30Oxford University 3 v Leicester @ Iffley Road
Women - BUCS
13:00Oxford Brookes Uni 4 v Warwick 3 @ Oxford Brookes Astroturf
Saturday 4th November 2017
Men - MBBO Regional 1
11:30Maidenhead v Oxford @ Altwood School
Men - MBBO Regional 2
11:30Reading 3 v West Hampstead 2 @ Reading Cricket & Hockey Club
12:00Sonning v South Berkshire @ Berkshire Sports and Social Club
Men - MBBO Cross Over
Newbury & Thatcham 2 v Newbury & Thatcham @ Henwick Worthy
Men - MBBO Division 1
10:00Phoenix and Ranelagh v Reading 4 @ Reading University
Men - London League Premier Division
13:00Reading 2 v Canterbury 2 @ Berkshire S&S Club - Pitch 2
Men - London League Division 1
16:20Oxford University 2 v London Wayfarers 2 @ Iffley Road
Women - South Premier Division 3A
11:45Marlow v Reading 3 @ Marlow Sports Club
12:00Milton Keynes v Eastcote @ Woughton Playing Fields
13:00Oxford v Henley @ Oxford Brookes Astroturf
11:40Wycombe v Oxford Hawks 2 @ Cressex Astroturf
Women - Trysports Premier 1
14:45Maidenhead 2 v Marlow 2 @ Altwood School
11:30Oxford 3 v Sonning 2 @ Oxford Brookes Astroturf
10:40Oxford University 2 v Oxford 2 @ Iffley Road
10:30Slough 2 v Oxford Hawks 3 @ Slough HC
12:00South Berkshire v Amersham and Chalfont @ Birch Hill Recreation Ground
14:45Wallingford v Wycombe 2 @ Wallingford Sports Park
Women - Trysports Premier 2
11:30Amersham and Chalfont 2 v Newbury & Thatcham @ Amersham and Wycombe College
14:00Banbury 2 v Wallingford 2 @ North Oxfordshire Academy
10:00Henley 2 v Reading Rockets @ Henley Hockey Club
10:30Oxford Hawks 4 v Aylesbury @ BRN Near
11:30Phoenix and Ranelagh v Witney 2 @ Reading University
13:00Thame v South Berkshire 2 @ Thame Leisure Centre
Monday 6th November 2017
Women - Berkshire Schools Indoor Tournament - U16 Finals
15:00Berkshire Schools v Berkshire Schools @ Wellington College
Wednesday 8th November 2017
Men - BUCS
15:30Oxford Brookes Uni 3 v Leicester 2 @ Oxford Brookes Astroturf
Men - BUCS - Cup
16:30Oxford University 3 v Aston 1 @ Iffley Road
Women - BUCS
17:00Oxford Brookes Uni v Southampton 1 @ Oxford Brookes Astroturf
14:00Oxford Brookes Uni 3 v De Montfort 1 @ Oxford Brookes Astroturf
Women - BUCS - Cup
Oxford University 3 v Nottingham 5 @ Iffley Road
Thursday 9th November 2017
Women - All Day Tournament - GDST U-15 Rally
10:00Oxford High School v Various GDST Teams @ Banbury Road North
Women - Berkshire Schools Tournament - U16 Regional Round (Investec National Schools Championship)
10:00Berkshire Schools v South Schools @ Wellington College
Saturday 11th November 2017
Men - MBBO Regional 2
12:00Newbury & Thatcham v Marlow 2 @ Henwick Worthy
Men - MBBO Cross Over
12:00South Berkshire v Bicester @ Cantley Playing Fields
Men - MBBO Division 1
16:30Reading 4 v Newbury & Thatcham 2 @ Reading Cricket & Hockey Club
15:00Sonning 2 v Ashford 2 @ Berkshire S&S Club - Pitch 2
Men - London League Division 2
16:10Oxford University 3 v London Wayfarers 3 @ Iffley Road
Women - South Premier Division 3A
11:45Henley v Wycombe @ Henley Hockey Club
12:30Oxford Hawks 2 v West Hampstead @ BRN Near
10:30Reading 3 v Oxford @ Reading Cricket & Hockey Club
12:00Sonning v Hampstead and Westminster 3 @ Berkshire Sports and Social Club
Women - Trysports Premier 1
14:30Amersham and Chalfont v Oxford 3 @ Amersham and Wycombe College
11:45Marlow 2 v South Berkshire @ Marlow Sports Club
11:30Oxford 2 v Maidenhead 2 @ Oxford Brookes Astroturf
10:30Oxford Hawks 3 v Wallingford @ BRN Near
10:30Sonning 2 v Slough 2 @ Berkshire Sports and Social Club
11:40Wycombe 2 v Oxford University 2 @ Cressex Astroturf
Women - Trysports Premier 2
11:30Aylesbury v Henley 2 @ Aylesbury Vale Academy
12:30Newbury & Thatcham v Phoenix and Ranelagh @ Henwick Worthy
15:00Reading Rockets v Banbury 2 @ Reading Cricket & Hockey Club
12:00South Berkshire 2 v Oxford Hawks 4 @ Birch Hill Recreation Ground
14:45Wallingford 2 v Amersham and Chalfont 2 @ Wallingford Sports Park
12:30Witney 2 v Thame @ Wood Green School
Monday 13th November 2017
Men - Berkshire Schools Indoor - U18 (non-BHA Tournament)
13:30Bradfield College v Schools @ Bradfield College
Women - Berkshire Schools Indoor Tournament - U18 Finals
15:00Berkshire Schools v Berkshire Schools @ Wellington College
Tuesday 14th November 2017
Women - Berkshire Schools Tournament - U14 Regional Round (Investec National Schools Championship)
10:00Berkshire Schools v South Schools @ St Mary's School
Wednesday 15th November 2017
Men - BUCS
15:30Oxford Brookes Uni v Exeter 1 @ Oxford Brookes Astroturf
14:00Oxford Brookes Uni 2 v East Anglia 1 @ Oxford Brookes Astroturf
12:30Oxford Brookes Uni 4 v Loughborough 5 @ Oxford Brookes Astroturf
16:30Oxford University 2 v Birmingham 4 @ Iffley Road
Oxford University 3 v Northampton 1 @ Iffley Road
Men - BUCS - Cup
14:50Oxford University v Cardiff 1 @ Iffley Road
Women - BUCS
17:00Oxford Brookes Uni 3 v Nottingham 5 @ Oxford Brookes Astroturf
13:10Oxford University v Exeter 1 @ Iffley Road
Thursday 16th November 2017
Women - Berkshire Schools
14:45Bradfield College v Marlborough College @ Bradfield College
Saturday 18th November 2017
Men - MBBO Regional 1
13:15Maidenhead v Marlow @ Altwood School
Men - MBBO Regional 2
16:00Reading 3 v Newbury & Thatcham @ Reading Cricket & Hockey Club
12:00Sonning v Oxford Hawks 3 @ Berkshire Sports and Social Club
Men - MBBO Division 1
12:30Newbury & Thatcham 2 v Harrow @ Henwick Worthy
11:30Phoenix and Ranelagh v Eastcote 2 @ Reading University
Men - London League Premier Division
14:30Reading 2 v Spencer 2 @ Reading Cricket & Hockey Club
Men - London League Division 1
16:20Oxford University 2 v Spencer 3 @ Iffley Road
Women - South Premier Division 3A
11:45Marlow v Southgate 2 @ Marlow Sports Club
10:30Milton Keynes v Sonning @ Woughton Playing Fields
13:00Oxford v Eastcote @ Oxford Brookes Astroturf
10:30Reading 3 v Henley @ Berkshire S&S Club - Pitch 2
Women - Trysports Premier 1
14:45Maidenhead 2 v Wycombe 2 @ Altwood School
13:30Marlow 2 v Amersham and Chalfont @ Marlow Sports Club
10:40Oxford University 2 v Oxford Hawks 3 @ Iffley Road
10:30Slough 2 v Oxford 3 @ Slough HC
12:00South Berkshire v Oxford 2 @ Cantley Playing Fields
14:45Wallingford v Sonning 2 @ Wallingford Sports Park
Women - Trysports Premier 2
11:30Amersham and Chalfont 2 v Reading Rockets @ Amersham and Wycombe College
14:00Banbury 2 v Aylesbury @ North Oxfordshire Academy
11:45Henley 2 v South Berkshire 2 @ Henley Hockey Club
10:00Oxford Hawks 4 v Witney 2 @ BRN Near
13:00Thame v Phoenix and Ranelagh @ Thame Leisure Centre
13:15Wallingford 2 v Newbury & Thatcham @ Wallingford Sports Park
Women - Berkshire Schools
15:45Bradfield College v Epsom College @ Bradfield College
Wednesday 22nd November 2017
Men - BUCS - Cup
17:00Oxford Brookes Uni 2 v tbc @ Oxford Brookes Astroturf
15:30Oxford Brookes Uni 4 v Harper Adams 2 @ Oxford Brookes Astroturf
14:50Oxford University v Bath 3 @ Iffley Road
16:30Oxford University 2 v tbc @ Iffley Road
Women - BUCS - Cup
Oxford Brookes Uni v tbc @ Oxford Brookes Astroturf
14:00Oxford Brookes Uni 2 v tbc @ Oxford Brookes Astroturf
12:30Oxford Brookes Uni 4 v Bedfordshire 1 @ Oxford Brookes Astroturf
Saturday 25th November 2017
Men - MBBO Regional 1
13:15Maidenhead v Slough @ Altwood School
Men - MBBO Regional 2
14:00Newbury & Thatcham v Oxford 2 @ Henwick Worthy
12:00South Berkshire v Reading 3 @ Cantley Playing Fields
Men - MBBO Division 1
11:30Reading 4 v Ashford 2 @ Berkshire S&S Club - Pitch 2
16:30Sonning 2 v OMT 2 @ Berkshire Sports and Social Club
Men - London League Division 2
14:30Oxford University 3 v Spencer 5 @ Iffley Road
Women - South Premier Division 3A
11:45Henley v West Hampstead @ Henley Hockey Club
10:30Oxford Hawks 2 v Milton Keynes @ BRN Top
12:00Sonning v Marlow @ Berkshire Sports and Social Club
11:40Wycombe v Hampstead and Westminster 3 @ Cressex Astroturf
Women - Trysports Premier 1
14:30Amersham and Chalfont v Slough 2 @ Amersham and Wycombe College
13:00Oxford 2 v Marlow 2 @ Oxford Brookes Astroturf
11:30Oxford 3 v Wallingford @ Oxford Brookes Astroturf
10:00Oxford Hawks 3 v Maidenhead 2 @ BRN Near
15:00Sonning 2 v Oxford University 2 @ Berkshire Sports and Social Club
13:10Wycombe 2 v South Berkshire @ Cressex Astroturf
Women - Trysports Premier 2
11:30Aylesbury v Amersham and Chalfont 2 @ Aylesbury Vale Academy
15:00Newbury & Thatcham v Thame @ Henwick Worthy
11:30Phoenix and Ranelagh v Oxford Hawks 4 @ Reading University
10:00Reading Rockets v Wallingford 2 @ Reading Cricket & Hockey Club
12:00South Berkshire 2 v Banbury 2 @ Birch Hill Recreation Ground
12:30Witney 2 v Henley 2 @ Wood Green School
Wednesday 29th November 2017
Men - BUCS
15:30Oxford Brookes Uni v Bath 1 @ Oxford Brookes Astroturf
14:00Oxford Brookes Uni 3 v Nottingham 5 @ Oxford Brookes Astroturf
14:50Oxford University v Exeter 2 @ Iffley Road
Women - BUCS
17:00Oxford Brookes Uni v Exeter 2 @ Oxford Brookes Astroturf
12:30Oxford Brookes Uni 2 v Nottingham Trent 3 @ Oxford Brookes Astroturf
Oxford Brookes Uni 4 v Coventry 2 @ Oxford Brookes Astroturf
16:30Oxford University v Bath 1 @ Iffley Road
Saturday 2nd December 2017
Men - MBBO Regional 2
13:00Reading 3 v Banbury 2 @ Reading Cricket & Hockey Club
12:00Sonning v Aylesbury @ Berkshire Sports and Social Club
Men - MBBO Division 1
14:00Newbury & Thatcham 2 v Staines 2 @ Henwick Worthy
11:30Phoenix and Ranelagh v Wycombe 2 @ Reading University
Men - London League Division 2
16:10Oxford University 3 v Oxted 2 @ Iffley Road
Women - South Premier Division 3A
11:45Marlow v Oxford Hawks 2 @ Marlow Sports Club
12:00Milton Keynes v Wycombe @ Woughton Playing Fields
13:00Oxford v Sonning @ Oxford Brookes Astroturf
12:00Reading 3 v Southgate 2 @ Berkshire S&S Club - Pitch 2
Women - Trysports Premier 1
11:30Maidenhead 2 v Sonning 2 @ Altwood School
15:00Marlow 2 v Wycombe 2 @ Marlow Sports Club
11:30Oxford 2 v Amersham and Chalfont @ Oxford Brookes Astroturf
10:40Oxford University 2 v Oxford 3 @ Iffley Road
12:00South Berkshire v Oxford Hawks 3 @ Cantley Playing Fields
14:45Wallingford v Slough 2 @ Wallingford Sports Park
Women - Trysports Premier 2
10:00Amersham and Chalfont 2 v South Berkshire 2 @ Amersham and Wycombe College
14:00Banbury 2 v Witney 2 @ North Oxfordshire Academy
11:45Henley 2 v Phoenix and Ranelagh @ Henley Hockey Club
10:30Oxford Hawks 4 v Thame @ BRN Near
16:30Reading Rockets v Newbury & Thatcham @ Berkshire S&S Club - Pitch 2
13:15Wallingford 2 v Aylesbury @ Wallingford Sports Park
Women - Berkshire Schools
14:00Bradfield College v Dean Close @ Bradfield College
Tuesday 5th December 2017
Women - Berkshire Schools
15:30Bradfield College v Pangbourne College @ Bradfield College
Wednesday 6th December 2017
Men - BUCS
Oxford University 2 v Warwick 2 @ Iffley Road
Women - BUCS
13:00Oxford Brookes Uni 2 v Aston 1 @ Oxford Brookes Astroturf
14:30Oxford Brookes Uni 3 v De Montfort 1 @ Oxford Brookes Astroturf
Saturday 9th December 2017
Men - MBBO Regional 1
13:15Maidenhead v PHC Chiswick @ Altwood School
Men - MBBO Regional 2
15:30Newbury & Thatcham v West Hampstead 2 @ Henwick Worthy
13:30South Berkshire v Witney @ Cantley Playing Fields
Men - MBBO Cross Over
12:00Sonning v Henley 2 @ Berkshire Sports and Social Club
Men - MBBO Division 1
11:30Phoenix and Ranelagh v Newbury & Thatcham 2 @ Reading University
15:00Reading 4 v OMT 2 @ Reading Cricket & Hockey Club
Men - London League Division 1
16:20Oxford University 2 v Spencer 4 @ Iffley Road
Women - South Premier Division 3A
11:45Henley v Hampstead and Westminster 3 @ Henley Hockey Club
12:30Oxford Hawks 2 v Oxford @ BRN Top
10:30Sonning v Reading 3 @ Berkshire Sports and Social Club
11:40Wycombe v Marlow @ Cressex Astroturf
Women - Trysports Premier 1
14:30Amersham and Chalfont v Wallingford @ Amersham and Wycombe College
11:30Oxford 3 v Maidenhead 2 @ Oxford Brookes Astroturf
11:00Oxford Hawks 3 v Marlow 2 @ BRN Top
10:30Slough 2 v Oxford University 2 @ Slough HC
11:30Sonning 2 v South Berkshire @ Berkshire S&S Club - Pitch 2
13:10Wycombe 2 v Oxford 2 @ Cressex Astroturf
Women - Trysports Premier 2
11:30Aylesbury v Reading Rockets @ Aylesbury Vale Academy
15:30Newbury & Thatcham v Oxford Hawks 4 @ Henwick Worthy
13:00Phoenix and Ranelagh v Banbury 2 @ Reading University
12:00South Berkshire 2 v Wallingford 2 @ Cantley Playing Fields
13:00Thame v Henley 2 @ Thame Leisure Centre
14:00Witney 2 v Amersham and Chalfont 2 @ Wood Green School
Saturday 16th December 2017
Men - MBBO Regional 2
13:30Reading 3 v British Airways @ Reading Cricket & Hockey Club
Men - MBBO Cross Over
13:00Sonning 2 v Aylesbury @ Berkshire Sports and Social Club
Men - MBBO Division 1
15:30Newbury & Thatcham 2 v Wycombe 2 @ Henwick Worthy
Women - South Premier Division 3A
13:30Henley v Southgate 2 @ Henley Hockey Club
12:00Oxford Hawks 2 v Reading 3 @ BRN Near
12:00Sonning v Eastcote @ Berkshire Sports and Social Club
11:40Wycombe v Oxford @ Cressex Astroturf
Women - Trysports Premier 1
14:30Amersham and Chalfont v Wycombe 2 @ Amersham and Wycombe College
14:30Oxford 3 v South Berkshire @ Oxford Brookes Astroturf
11:00Oxford Hawks 3 v Oxford 2 @ BRN Top
10:30Slough 2 v Maidenhead 2 @ Slough HC
10:30Sonning 2 v Marlow 2 @ Berkshire Sports and Social Club
14:45Wallingford v Oxford University 2 @ Wallingford Sports Park
Women - Trysports Premier 2
15:30Newbury & Thatcham v Aylesbury @ Henwick Worthy
13:30Oxford Hawks 4 v Henley 2 @ BRN Near
13:00Phoenix and Ranelagh v Amersham and Chalfont 2 @ Reading University
12:00South Berkshire 2 v Reading Rockets @ Cantley Playing Fields
13:00Thame v Banbury 2 @ Thame Leisure Centre
11:00Witney 2 v Wallingford 2 @ Wood Green School
Saturday 6th January 2018
Men - MBBO Regional 2
14:00Newbury & Thatcham v Aylesbury @ Henwick Worthy
12:00Reading 3 v Sonning @ Reading Cricket & Hockey Club
Men - MBBO Division 1
13:30Reading 4 v Sonning 2 @ Reading Cricket & Hockey Club
Women - Trysports Premier 2
12:00Oxford Hawks 4 v Phoenix and Ranelagh @ BRN Top
Saturday 13th January 2018
Men - MBBO Regional 1
13:15Maidenhead v Oxford Hawks 2 @ Altwood School
Men - MBBO Regional 2
12:00Sonning v Oxford 2 @ Berkshire Sports and Social Club
12:00South Berkshire v Newbury & Thatcham @ Cantley Playing Fields
Men - MBBO Cross Over
Reading 4 v Reading 3 @ Reading Cricket & Hockey Club
Men - MBBO Division 1
12:30Newbury & Thatcham 2 v Ashford 2 @ Henwick Worthy
11:30Phoenix and Ranelagh v Ramgarhia @ Reading University
Men - London League Premier Division
13:30Reading 2 v St. Albans 2 @ Berkshire S&S Club - Pitch 2
Men - London League Division 1
16:20Oxford University 2 v Hampstead and Westminster Zak Hond @ Iffley Road
Women - South Premier Division 3A
11:45Marlow v Hampstead and Westminster 3 @ Marlow Sports Club
12:00Milton Keynes v Henley @ Woughton Playing Fields
13:00Oxford v West Hampstead @ Oxford Brookes Astroturf
13:00Reading 3 v Wycombe @ Reading Cricket & Hockey Club
Women - Trysports Premier 1
11:30Maidenhead 2 v Wallingford @ Altwood School
13:30Marlow 2 v Oxford 3 @ Marlow Sports Club
11:30Oxford 2 v Sonning 2 @ Oxford Brookes Astroturf
14:30Oxford University 2 v Amersham and Chalfont @ Iffley Road
12:00South Berkshire v Slough 2 @ Cantley Playing Fields
11:40Wycombe 2 v Oxford Hawks 3 @ Cressex Astroturf
Women - Trysports Premier 2
Amersham and Chalfont 2 v Thame @ Newlands Park College Astroturf
11:30Aylesbury v South Berkshire 2 @ Aylesbury Vale Academy
14:00Banbury 2 v Oxford Hawks 4 @ North Oxfordshire Academy
11:45Henley 2 v Newbury & Thatcham @ Henley Hockey Club
12:00Reading Rockets v Witney 2 @ Berkshire S&S Club - Pitch 2
14:45Wallingford 2 v Phoenix and Ranelagh @ Wallingford Sports Park
Sunday 14th January 2018
Women - Trysports Premier 1
12:30Oxford University 2 v Slough 2 @ Iffley Road
Saturday 20th January 2018
Men - MBBO Regional 2
14:00Newbury & Thatcham v Banbury 2 @ Henwick Worthy
15:00Reading 3 v Marlow 2 @ Reading Cricket & Hockey Club
Men - MBBO Division 1
16:30Sonning 2 v Eastcote 2 @ Berkshire Sports and Social Club
Men - London League Division 2
10:40Oxford University 3 v Old Tonbridgians @ Iffley Road
Women - South Premier Division 3A
12:00Milton Keynes v Marlow @ Woughton Playing Fields
12:00Oxford Hawks 2 v Southgate 2 @ BRN Near
12:00Sonning v Henley @ Berkshire Sports and Social Club
11:40Wycombe v Eastcote @ Cressex Astroturf
Women - Trysports Premier 1
13:00Oxford 3 v Oxford 2 @ Oxford Brookes Astroturf
10:00Oxford Hawks 3 v Amersham and Chalfont @ BRN Top
16:10Oxford University 2 v Maidenhead 2 @ Iffley Road
10:30Slough 2 v Marlow 2 @ Slough HC
10:30Sonning 2 v Wycombe 2 @ Berkshire Sports and Social Club
14:45Wallingford v South Berkshire @ Wallingford Sports Park
Women - Trysports Premier 2
Amersham and Chalfont 2 v Oxford Hawks 4 @ Newlands Park College Astroturf
11:45Henley 2 v Banbury 2 @ Henley Hockey Club
11:30Phoenix and Ranelagh v Reading Rockets @ Reading University
12:00South Berkshire 2 v Newbury & Thatcham @ Cantley Playing Fields
13:00Thame v Wallingford 2 @ Thame Leisure Centre
14:00Witney 2 v Aylesbury @ Wood Green School
Saturday 20th January to Sunday 21st January 2018
Women - International Event - Women's EuroHockey Indoor Championship III
@ Puconci (SLO)Karen Daffey (technical director appointed by EHF)
Wednesday 24th January 2018
Men - BUCS
16:30Oxford University v Canterbury Christ Church 1 @ Iffley Road
13:10Oxford University 3 v Coventry 1 @ Iffley Road
Women - BUCS
14:50Oxford University 2 v Leicester 1 @ Iffley Road
Saturday 27th January 2018
Men - MBBO Regional 1
13:15Maidenhead v Wallingford @ Altwood School
Men - MBBO Regional 2
15:00Reading 3 v Aylesbury @ Reading Cricket & Hockey Club
12:00Sonning v West Hampstead 2 @ Berkshire Sports and Social Club
Men - MBBO Division 1
12:30Newbury & Thatcham 2 v OMT 2 @ Henwick Worthy
11:30Phoenix and Ranelagh v Henley 2 @ Reading University
Men - London League Premier Division
13:30Reading 2 v Richmond 2 @ Reading Cricket & Hockey Club
Men - London League Division 1
16:20Oxford University 2 v Indian Gymkhana 2 @ Iffley Road
Women - South Premier Division 3A
11:45Henley v Marlow @ Henley Hockey Club
13:00Oxford v Milton Keynes @ Oxford Brookes Astroturf
12:00Reading 3 v Hampstead and Westminster 3 @ Berkshire S&S Club - Pitch 2
10:30Sonning v Oxford Hawks 2 @ Berkshire Sports and Social Club
Women - Trysports Premier 1
Amersham and Chalfont v Maidenhead 2 @ Newlands Park College Astroturf
11:45Marlow 2 v Wallingford @ Marlow Sports Club
11:30Oxford 2 v Slough 2 @ Oxford Brookes Astroturf
10:00Oxford Hawks 3 v Sonning 2 @ BRN Top
12:00South Berkshire v Oxford University 2 @ Cantley Playing Fields
11:40Wycombe 2 v Oxford 3 @ Cressex Astroturf
Women - Trysports Premier 2
Amersham and Chalfont 2 v Henley 2 @ Newlands Park College Astroturf
11:30Aylesbury v Phoenix and Ranelagh @ Aylesbury Vale Academy
15:30Newbury & Thatcham v Banbury 2 @ Henwick Worthy
13:30Reading Rockets v Thame @ Berkshire S&S Club - Pitch 2
13:30South Berkshire 2 v Witney 2 @ Birch Hill Recreation Ground
14:45Wallingford 2 v Oxford Hawks 4 @ Wallingford Sports Park
Wednesday 31st January 2018
Men - BUCS
15:30Oxford Brookes Uni v Cardiff Metropolitan @ Oxford Brookes Astroturf
Oxford Brookes Uni 2 v Oxford 2
17:00Oxford Brookes Uni 3 v Leicester 2 @ Oxford Brookes Astroturf
14:50Oxford University v Bath 2 @ Iffley Road
Men - Berkshire Schools Tournament - U16
13:00Berkshire Schools v Berkshire Schools @ Bradfield College
Women - BUCS
14:00Oxford Brookes Uni v Kings College London 1 @ Oxford Brookes Astroturf
12:30Oxford Brookes Uni 4 v Harper Adams 2 @ Oxford Brookes Astroturf
16:30Oxford University v Cardiff 1 @ Iffley Road
Saturday 3rd February 2018
Men - MBBO Regional 2
15:30Newbury & Thatcham v British Airways @ Henwick Worthy
12:00South Berkshire v Oxford Hawks 3 @ Cantley Playing Fields
Men - MBBO Division 1
11:30Reading 4 v Eastcote 2 @ Berkshire S&S Club - Pitch 2
10:30Sonning 2 v Phoenix and Ranelagh @ Berkshire Sports and Social Club
Men - London League Division 2
16:10Oxford University 3 v Richmond 3 @ Iffley Road
Women - South Premier Division 3A
11:45Marlow v Oxford @ Marlow Sports Club
12:00Milton Keynes v Reading 3 @ Woughton Playing Fields
12:00Oxford Hawks 2 v Henley @ BRN Near
11:40Wycombe v Sonning @ Cressex Astroturf
Women - Trysports Premier 1
11:30Maidenhead 2 v South Berkshire @ Altwood School
13:00Oxford 3 v Oxford Hawks 3 @ Oxford Brookes Astroturf
12:30Oxford University 2 v Marlow 2 @ Iffley Road
10:30Slough 2 v Wycombe 2 @ Slough HC
10:00Sonning 2 v Amersham and Chalfont @ Berkshire S&S Club - Pitch 2
14:45Wallingford v Oxford 2 @ Wallingford Sports Park
Women - Trysports Premier 2
11:00Banbury 2 v Amersham and Chalfont 2 @ North Oxfordshire Academy
10:00Henley 2 v Wallingford 2 @ Henley Hockey Club
10:00Oxford Hawks 4 v Reading Rockets @ BRN Top
11:30Phoenix and Ranelagh v South Berkshire 2 @ Reading University
13:00Thame v Aylesbury @ Thame Leisure Centre
11:00Witney 2 v Newbury & Thatcham @ Wood Green School
Wednesday 7th February 2018
Men - BUCS
14:00Oxford Brookes Uni 2 v Warwick 2 @ Oxford Brookes Astroturf
15:30Oxford Brookes Uni 3 v Bedfordshire 1 @ Oxford Brookes Astroturf
16:30Oxford University 2 v East Anglia 1 @ Iffley Road
Men - Berkshire Schools Tournament - U14
13:00Berkshire Schools v Berkshire Schools @ Wellington College
Women - BUCS
Oxford Brookes Uni 2 v Derby 1 @ Oxford Brookes Astroturf
12:30Oxford Brookes Uni 3 v Warwick 2 @ Oxford Brookes Astroturf
13:10Oxford University 2 v Harper Adams 1 @ Iffley Road
14:50Oxford University 3 v Nottingham Trent 2 @ Iffley Road
Saturday 10th February 2018
Men - MBBO Regional 1
13:15Maidenhead v Ashford @ Altwood School
Men - MBBO Regional 2
12:00Reading 3 v Witney @ Reading Cricket & Hockey Club
10:30Sonning v Newbury & Thatcham @ Berkshire Sports and Social Club
Men - MBBO Cross Over
11:30Phoenix and Ranelagh v Tring @ Reading University
Men - MBBO Division 1
14:00Newbury & Thatcham 2 v Sonning 2 @ Henwick Worthy
Women - South Premier Division 3A
11:45Henley v Oxford @ Henley Hockey Club
13:30Oxford Hawks 2 v Wycombe @ BRN Near
11:30Reading 3 v Marlow @ Reading Cricket & Hockey Club
12:00Sonning v West Hampstead @ Berkshire Sports and Social Club
Women - Trysports Premier 1
Amersham and Chalfont v South Berkshire @ Newlands Park College Astroturf
11:45Marlow 2 v Maidenhead 2 @ Marlow Sports Club
11:30Oxford 2 v Oxford University 2 @ Oxford Brookes Astroturf
11:30Oxford Hawks 3 v Slough 2 @ BRN Near
10:30Sonning 2 v Oxford 3 @ Berkshire S&S Club - Pitch 2
11:40Wycombe 2 v Wallingford @ Cressex Astroturf
Women - Trysports Premier 2
11:30Aylesbury v Oxford Hawks 4 @ Aylesbury Vale Academy
12:30Newbury & Thatcham v Amersham and Chalfont 2 @ Henwick Worthy
10:00Reading Rockets v Henley 2 @ Reading Cricket & Hockey Club
12:00South Berkshire 2 v Thame @ Cantley Playing Fields
14:45Wallingford 2 v Banbury 2 @ Wallingford Sports Park
14:00Witney 2 v Phoenix and Ranelagh @ Wood Green School
Saturday 17th February 2018
Men - MBBO Regional 2
13:30South Berkshire v Sonning @ Cantley Playing Fields
Men - MBBO Cross Over
14:00Newbury & Thatcham v Newbury & Thatcham 2 @ Henwick Worthy
Men - MBBO Division 1
10:00Reading 4 v Phoenix and Ranelagh @ Reading Cricket & Hockey Club
13:30Sonning 2 v Bicester @ Berkshire Sports and Social Club
Men - London League Premier Division
15:00Reading 2 v Southgate 2 @ Reading Cricket & Hockey Club
Men - London League Division 1
16:20Oxford University 2 v Southgate 3 @ Iffley Road
Men - London League Division 2
12:30Oxford University 3 v Old Loughtonians 2 @ Iffley Road
Tuesday 20th February 2018
Men - Berkshire Schools Tournament - U11
10:00Berkshire Schools v Berkshire Schools @ Reading Cricket & Hockey Club
Women - Berkshire Schools Tournament - U11
10:00Berkshire Schools v Berkshire Schools @ Berkshire Sports and Social Club
Wednesday 21st February 2018
Men - BUCS
16:00Oxford Brookes Uni 3 v De Montfort 1 @ Oxford Brookes Astroturf
Women - BUCS
14:30Oxford Brookes Uni 2 v Birmingham City 1 @ Oxford Brookes Astroturf
13:00Oxford Brookes Uni 4 v Birmingham 5 @ Oxford Brookes Astroturf
14:50Oxford University 2 v Warwick 1 @ Iffley Road
16:30Oxford University 3 v East Anglia 1 @ Iffley Road
Thursday 22nd February 2018
Women - Berkshire Schools Tournament - U13
11:00Berkshire Schools v Berkshire Schools @ St Mary's School
Saturday 24th February 2018
Men - MBBO Regional 1
11:30Maidenhead v OMT @ Altwood School
Men - MBBO Regional 2
11:30Reading 3 v Tring @ Reading Cricket & Hockey Club
12:00Sonning v Banbury 2 @ Berkshire Sports and Social Club
Men - MBBO Division 1
14:00Newbury & Thatcham 2 v Reading 4 @ Henwick Worthy
11:30Phoenix and Ranelagh v Harrow @ Reading University
Men - London League Division 2
14:30Oxford University 3 v Teddington 3 @ Iffley Road
Women - South Premier Division 3A
11:45Marlow v Eastcote @ Marlow Sports Club
12:00Milton Keynes v Southgate 2 @ Woughton Playing Fields
13:00Oxford v Reading 3 @ Oxford Brookes Astroturf
11:40Wycombe v Henley @ Cressex Astroturf
Women - Trysports Premier 1
14:45Maidenhead 2 v Oxford 2 @ Altwood School
11:30Oxford 3 v Amersham and Chalfont @ Oxford Brookes Astroturf
16:10Oxford University 2 v Wycombe 2 @ Iffley Road
Slough 2 v Sonning 2 @ Slough HC
12:00South Berkshire v Marlow 2 @ Cantley Playing Fields
14:45Wallingford v Oxford Hawks 3 @ Wallingford Sports Park
Women - Trysports Premier 2
Amersham and Chalfont 2 v Wallingford 2 @ Newlands Park College Astroturf
14:00Banbury 2 v Reading Rockets @ North Oxfordshire Academy
11:45Henley 2 v Aylesbury @ Henley Hockey Club
10:00Oxford Hawks 4 v South Berkshire 2 @ BRN Near
13:00Phoenix and Ranelagh v Newbury & Thatcham @ Reading University
13:00Thame v Witney 2 @ Thame Leisure Centre
Wednesday 28th February 2018
Men - Berkshire Schools Tournament - U13
13:00Berkshire Schools v Berkshire Schools @ Licensed Victuallers' School
Thursday 1st March 2018
Men - Berkshire Schools Tournament - U12
12:00Berkshire Schools v Berkshire Schools @ St Mary's School
Friday 2nd March 2018
Women - Berkshire Schools Tournament - U12
13:00Berkshire Schools v Berkshire Schools @ Leighton Park School
Saturday 3rd March 2018
Men - MBBO Regional 2
15:30Newbury & Thatcham v Reading 3 @ Henwick Worthy
13:30South Berkshire v Marlow 2 @ Cantley Playing Fields
Men - MBBO Division 1
16:30Reading 4 v Bicester @ Reading Cricket & Hockey Club
13:30Sonning 2 v Ramgarhia @ Berkshire Sports and Social Club
Men - London League Premier Division
11:30Reading 2 v Hampstead and Westminster 2 @ Reading Cricket & Hockey Club
Men - London League Division 1
16:20Oxford University 2 v Hampstead and Westminster 3 @ Iffley Road
Women - South Premier Division 3A
11:45Henley v Reading 3 @ Henley Hockey Club
11:30Oxford Hawks 2 v Hampstead and Westminster 3 @ BRN Near
12:00Sonning v Milton Keynes @ Berkshire Sports and Social Club
11:40Wycombe v West Hampstead @ Cressex Astroturf
Women - Trysports Premier 1
Amersham and Chalfont v Marlow 2 @ Newlands Park College Astroturf
13:00Oxford 2 v South Berkshire @ Oxford Brookes Astroturf
11:30Oxford 3 v Slough 2 @ Oxford Brookes Astroturf
10:00Oxford Hawks 3 v Oxford University 2 @ BRN Near
10:30Sonning 2 v Wallingford @ Berkshire Sports and Social Club
13:10Wycombe 2 v Maidenhead 2 @ Cressex Astroturf
Women - Trysports Premier 2
11:30Aylesbury v Banbury 2 @ Aylesbury Vale Academy
15:30Newbury & Thatcham v Wallingford 2 @ Henwick Worthy
13:00Phoenix and Ranelagh v Thame @ Reading University
10:00Reading Rockets v Amersham and Chalfont 2 @ Reading Cricket & Hockey Club
13:30South Berkshire 2 v Henley 2 @ Birch Hill Recreation Ground
12:30Witney 2 v Oxford Hawks 4 @ Wood Green School
Wednesday 7th March 2018
Women - BUCS
14:00Oxford Brookes Uni v Gloucestershire 1 @ Oxford Brookes Astroturf
Saturday 10th March 2018
Men - MBBO Regional 2
10:00Reading 3 v South Berkshire @ Reading Cricket & Hockey Club
12:00Sonning v British Airways @ Berkshire Sports and Social Club
Men - MBBO Division 1
14:00Newbury & Thatcham 2 v Eastcote 2 @ Henwick Worthy
11:30Phoenix and Ranelagh v Staines 2 @ Reading University
Men - London League Division 2
16:10Oxford University 3 v Hampstead and Westminster 4 @ Iffley Road
Women - South Premier Division 3A
11:45Marlow v Sonning @ Marlow Sports Club
12:00Milton Keynes v Oxford Hawks 2 @ Woughton Playing Fields
13:00Oxford v Southgate 2 @ Oxford Brookes Astroturf
14:30Reading 3 v Eastcote @ Reading Cricket & Hockey Club
Women - Trysports Premier 1
11:30Maidenhead 2 v Oxford Hawks 3 @ Altwood School
13:30Marlow 2 v Oxford 2 @ Marlow Sports Club
12:30Oxford University 2 v Sonning 2 @ Iffley Road
10:30Slough 2 v Amersham and Chalfont @ Slough HC
12:00South Berkshire v Wycombe 2 @ Cantley Playing Fields
13:15Wallingford v Oxford 3 @ Wallingford Sports Park
Women - Trysports Premier 2
Amersham and Chalfont 2 v Aylesbury @ Newlands Park College Astroturf
14:00Banbury 2 v South Berkshire 2 @ North Oxfordshire Academy
11:45Henley 2 v Witney 2 @ Henley Hockey Club
13:00Thame v Newbury & Thatcham @ Thame Leisure Centre
14:45Wallingford 2 v Reading Rockets @ Wallingford Sports Park
Wednesday 14th March 2018
Men - BUCS
13:00Oxford Brookes Uni 2 v Birmingham 4 @ Oxford Brookes Astroturf
14:30Oxford Brookes Uni 4 v East Anglia 2 @ Oxford Brookes Astroturf
Oxford University 2 v Nottingham Trent 3 @ Iffley Road
Oxford University 3 v Lincoln 1 @ Iffley Road
Women - BUCS
Oxford Brookes Uni 3 v Coventry 1 @ Oxford Brookes Astroturf
Oxford University 2 v Nottingham 4 @ Iffley Road
Oxford University 3 v Loughborough @ Iffley Road
Saturday 17th March 2018
Men - MBBO Regional 1
13:15Maidenhead v Milton Keynes 2 @ Altwood School
Men - MBBO Regional 2
12:30Newbury & Thatcham v Witney @ Henwick Worthy
12:00South Berkshire v Oxford 2 @ Cantley Playing Fields
Men - MBBO Division 1
11:30Reading 4 v Ramgarhia @ Reading Cricket & Hockey Club
13:30Sonning 2 v Henley 2 @ Berkshire Sports and Social Club
Men - London League Premier Division
13:00Reading 2 v Wimbledon 2 @ Reading Cricket & Hockey Club
Men - London League Division 1
16:20Oxford University 2 v Wimbledon 3 @ Iffley Road
Women - South Premier Division 3A
13:30Henley v Eastcote @ Henley Hockey Club
11:30Oxford Hawks 2 v Marlow @ BRN Top
12:00Sonning v Oxford @ Berkshire Sports and Social Club
11:40Wycombe v Milton Keynes @ Cressex Astroturf
Women - Trysports Premier 1
Amersham and Chalfont v Oxford 2 @ Newlands Park College Astroturf
13:00Oxford 3 v Oxford University 2 @ Oxford Brookes Astroturf
Oxford Hawks 3 v South Berkshire @ Banbury Road North
10:30Slough 2 v Wallingford @ Slough HC
15:00Sonning 2 v Maidenhead 2 @ Berkshire Sports and Social Club
13:10Wycombe 2 v Marlow 2 @ Cressex Astroturf
Women - Trysports Premier 2
11:30Aylesbury v Wallingford 2 @ Aylesbury Vale Academy
15:30Newbury & Thatcham v Reading Rockets @ Henwick Worthy
11:30Phoenix and Ranelagh v Henley 2 @ Reading University
13:30South Berkshire 2 v Amersham and Chalfont 2 @ Birch Hill Recreation Ground
13:00Thame v Oxford Hawks 4 @ Thame Leisure Centre
12:30Witney 2 v Banbury 2 @ Wood Green School
Monday 19th March 2018
Women - Berkshire Schools Tournament - U15
13:30Berkshire Schools v Berkshire Schools @ St Mary's School
Saturday 24th March 2018
Men - MBBO Regional 2
12:00Reading 3 v Oxford Hawks 3 @ Reading Cricket & Hockey Club
Men - MBBO Division 1
14:00Newbury & Thatcham 2 v Phoenix and Ranelagh @ Henwick Worthy
12:00Sonning 2 v Wycombe 2 @ Berkshire Sports and Social Club
Women - South Premier Division 3A
11:45Marlow v Wycombe @ Marlow Sports Club
10:30Milton Keynes v West Hampstead @ Woughton Playing Fields
13:00Oxford v Oxford Hawks 2 @ Oxford Brookes Astroturf
10:30Reading 3 v Sonning @ Reading Cricket & Hockey Club
Women - Trysports Premier 1
14:45Maidenhead 2 v Oxford 3 @ Altwood School
16:30Marlow 2 v Oxford Hawks 3 @ Marlow Sports Club
11:30Oxford 2 v Wycombe 2 @ Oxford Brookes Astroturf
12:00South Berkshire v Sonning 2 @ Cantley Playing Fields
14:45Wallingford v Amersham and Chalfont @ Wallingford Sports Park
Women - Trysports Premier 2
Amersham and Chalfont 2 v Witney 2 @ Newlands Park College Astroturf
14:00Banbury 2 v Phoenix and Ranelagh @ North Oxfordshire Academy
11:45Henley 2 v Thame @ Henley Hockey Club
10:00Oxford Hawks 4 v Newbury & Thatcham @ BRN Top
14:30Reading Rockets v Aylesbury @ Berkshire S&S Club - Pitch 2
13:15Wallingford 2 v South Berkshire 2 @ Wallingford Sports Park
Saturday 7th April 2018
Men - MBBO Regional 2
22:00Newbury & Thatcham v Tring @ Henwick Worthy
12:00Sonning v Marlow 2 @ Berkshire Sports and Social Club
13:30South Berkshire v West Hampstead 2 @ Cantley Playing Fields
Men - MBBO Division 1
11:30Phoenix and Ranelagh v Bicester @ Reading University
12:00Reading 4 v Henley 2 @ Reading Cricket & Hockey Club

Interactive System by...
Tex Solutions
www.texsolutions.ltd.uk