Berkshire Hockey Umpires Association

Next Week's Fixtures/Appointments

Appointments that have changed are shown with the person's name struck out. Reserves are shown underlined.
Appointments from other Associations are shown in grey.

Where the venue is underlined, click on the venue to open a new page with a map.

Wednesday 18th September 2019
Men - Friendly Matches
19:30South Berkshire v Yatley @ Cantley Playing FieldsBHUAKevin O'Linn, Alan Wade (umpires)
Women - Berkshire Girls' Schools
16:00Downe House School v Balmoral College @ Downe House SchoolBHUAHuw Richards (umpire)
17:00Downe House School 2 v Balmoral College @ Downe House SchoolBHUAHuw Richards (umpire)
Thursday 19th September 2019
Women - Berkshire Schools
13:30Bradfield College v Redmaids' High School @ Bradfield CollegeBHUA
Women - Berkshire Schools - Cup
16:30Wellington College v Kingston Grammar School @ Wellington CollegeBHUA
Saturday 21st September 2019
Men - Friendly Matches
14:00Oxford University v Spencer 2 @ Iffley Road Sports CentreOHUADonovan Rothman (umpire)
11:30Phoenix and Ranelagh v Fleet and Ewshot @ Reading University Sports ParkBHUAPhil Hills, Kevin O'Linn (umpires)
14:30Phoenix and Ranelagh 2 v Yateley 2 @ Reading University Sports ParkUmpires not provided by Berkshire HUA
11:30Reading 2 v Wycombe @ Reading HCBHUARichard Bartlett, John Downer (umpires)
10:00Reading 3 v Wycombe 2 @ Reading HCBHUAConrad Hall, Huw Richards (umpires)
Women - South Premier Division Three A
15:00Reading 3 v Buckingham 2 @ Reading HCBHUARichard Bartlett, Huw Richards (umpires)
12:00Sonning v Harrow @ Berkshire County Sports ClubBHUAPat Cross, Laurence Kimberley (umpires)
Women - Trysports Premier One
10:00Amersham and Chalfont 2 v Marlow 2 @ Amersham and Wycombe CollegeBHUAChad Bosman, Stephen Smyth, Georgina Kenworthy-Brown (umpires)
11:00Banbury v South Berkshire @ North Oxfordshire AcademyOHUARichard Bennett, Martyn Shuttler (umpires)
11:45Henley 2 v Wallingford @ Henley HCOHUAMichael Corran, Tim Dudgeon (umpires)
13:15Maidenhead 2 v Oxford 2 @ Altwood SchoolBHUARik Temmink, Alan Wade (umpires)
13:30Oxford Hawks 3 v Newbury and Thatcham @ Banbury Road North (Top)OHUAGeorgia Mann, Mike Vince (umpires)
10:00Slough 2 v Aylesbury @ Slough HCBHUADawn Collis, David Lumsden (umpires)
Women - Trysports Premier Two
16:30Marlow 3 v Phoenix and Ranelagh @ Marlow Sports ClubBHUAKaren McKinnon, Michael Power (umpires)
16:30Reading Rockets v Oxford Hawks 4 @ Reading HCBHUAGraeme Dow, Tom King (umpires)
13:30Sonning 2 v Oxford 3 @ Berkshire County Sports ClubBHUANajeeb Rehman, Nicholas Wooldridge (umpires)
12:00South Berkshire 2 v Wycombe 2 @ Cantley Playing FieldsBHUAMel Atkinson, Simon Babes (umpires)
11:30Thame v Wallingford 2 @ Thame Leisure CentreOHUAPaul Berry, David Hughes (umpires)
Women - Berkshire Schools
14:45Bradfield College v Wellington College @ Bradfield CollegeBHUA
Women - Berkshire Girls' Schools
15:00Down House School U14 v Colston's School @ Downe House SchoolBHUA
14:00Downe House School v Colston's School @ Downe House SchoolBHUA

Interactive System by...
Tex Solutions
www.texsolutions.ltd.uk